محل تبلیغات شما

با آغاز فصل تعطیلات و تابستان خیلی از افراد برنامه خود را برای رفتن به سفرهای چندروزه هماهنگ می کنند و تمایل دارند که با خانواده به شهرهای مختلف سفر کنند و معمولاً افراد نگران خانه و زندگی خود در طول سفر هستند و دلشان می خواهد که امنیت خانه از هر لحاظ تامین باشد و از خرابی مواد غذایی و همچنین فرسوده شدن گل ها و پژمردن آنها جلوگیری کنند و به همین خاطر خیلی از افراد به دنبال راه چاره ای هستند که ببینند در طول سفر چطور میشود گل و گیاهان آبیاری شود چون ممکن است کسی را نداشته باشند که گلدان هایشان را به آن ها بسپارند تا آبیاری را برای آنها انجام دهد.

 

 

 برای اینکه به این دغدغه ها و سوالات ذهنی شما پاسخ دهیم تا بتوانید از بابت گل و گیاهانتان خیالتان راحت باشد راهکارهایی را به شما آموزش می دهیم که با استفاده از آنها دیگر نباید نگران گل و گیاهان خود در طول سفر باشید.

 

دکوراسیون     دکوراسیون داخلی         دکوراسیون منزل       دکوراسیون پذیرایی     دکوراسیون اتاق خواب

نگهداری گیاهان در زمان مسافرت

 

روش آبیاری گل ها هنگام مسافرت

برای اینکه گیاهان در طول نبودن شما به اندازه کافی به آب دسترسی داشته باشند باید یکی از کارهایی که می گوییم را انجام دهید و باید بدانید که یکسری رفتار گیاهان با هم مختلف است و بعضی ها در برابر بی آبی مقاومت بیشتری دارند و بعضی دیگر از گیاهان مقاومت پایین تری در برابر کم آبی دارند و شما باید با توجه به رفتار هر گیاه با آن برخورد کنید. برای رشد گیاهان آب مورد نیاز آنها را در طول نبودنتان تأمین کنید زیرا با این کار کمک زیادی به سالم ماندن آن کرده اید. 

 

 

آبیاری اتوماتیک گلدان

 بسیاری از افراد در خانه های آپارتمانی زندگی می‌کنند و گل و گیاهان آنها هم با استفاده از نورهای مصنوعی و ساختگی رشد می کنند برای همین شما می توانید به راحتی یک فضای مصنوعی برای نور گیاهان در نظر بگیرید و یک فضای ساختگی به گیاهانتان القا کنید تا با تابیدن نور به آنها قضیه نیاز آنها به نور تامین شود و شما می توانید با استفاده از یک تایمر هایی که وجود دارد و تنظیم می‌شوند کنترل از راه دور داشته باشید و نور آنها را در ساعت های مشخصی کم و زیاد کنید که البته این سیستم هزینه ی زیادی برای شما نخواهد داشت.

 

 

 

 تامین نور مورد نیاز گیاهان در طول سفر

اگر خانه شما طوری است که در آن بالکن یا بهارخواب وجود دارد و یا پاسیو در داخل خانه قرار دارد می توانید خیلی راحت گل و گیاهان خود را آن جا بگذارید تا با نور طبیعی که ساعت هایی از روز روی آنها می تابد رشد کنند.

 

 

جلوگیری از خشک شدن گل در مسافرت

 علاوه بر نور و آب، دمای گیاه هم باید مناسب باشد. چون اگر گیاه دمای خیلی زیادی را تحمل کند آب آن تبخیر می‌شود و مشکل کم آبی آن دو برابر خواهد شد پس باید دما هم در حد متناسب باشد که مشکل خاصی برای گیاه به وجود نیاید.

 

 

 

 یکی از کارهایی که می‌توانید برای تامین آب مورد نیاز گل و گیاه در طول سفر انجام دهید این است که از نوارهای پارچه ای یا نخ های قطور کنفی استفاده کنید. با اینکه این روش خیلی قدیمی و ساده است اما هنوز هم کاربرد دارد و شما می توانید نوارها را در داخل آب قرار دهید و یک سر آن ها را داخل گلدان بگذارید. با این کار گیاهان این آب را از نخ جذب می‌کنند و آب مورد نیاز خودشان را در طول نبود شما تامین می کنند.

 

 آبدهی گلدان هنگام مسافرت با گونی‌های پارچه یا نایلون

یکی دیگر از راه‌هایی که می توانید برای جلوگیری از پژمرده و خشک شدن گیاهان در طول سفر استفاده کنید این است که از گونی‌های پارچه یا نایلون برای آبرسانی به آنها استفاده کنید چون این ها خیلی خوب رطوبت خاک گلدان را حفظ می‌کنند و اگر گونی خیلی خیس باشد و شما آن را روی خاک گلدان قرار دهید به طوری که هیچ قسمتی از آن خالی نماند، این کار باعث می‌شود که گیاه هر موقع که نیاز داشته باشد از آن آب بگیرد و خودش را سیراب کند. فقط به این نکته توجه داشته باشید که همه قسمت ها با استفاده از این گونه پارچه یا نایلون پوشیده شده باشد.

 

 

 

ساخت آبیاری قطره ای در خانه

 روش دیگری که می‌توانید برای حفظ این گیاهان در طول نبود خود استفاده کنید آبیاری قطره ای است که یا وسایل مورد نیاز آبیاری قطره ای را خریداری می کنید و طبق دستورالعمل آن را پیاده سازی می کنید و یا اینکه از یک بطری پلاستیکی استفاده می کنید و روی در بطری پلاستیکی را سوراخ های ریزی می کنید و آن را به صورت برعکس داخل خاک قرار می دهید تا با سرعت خیلی کمک آب را وارد خاک کند و آب مورد نیاز را به گیاه برساند.

 

 

 

 در نهایت می توانید از آجر یا اسفنج برای نگهداری گل و گیاهان خود در طول سفر تان استفاده کنید که می‌توانید یک ظرف را پر از آب کنید و آجرها را داخل آن بگذارید بعد گلدان ها را روی آجر بگذارد. سپس با استفاده از سوراخی که در زیر گلدان وجود دارد با استفاده از خاصیت مویینگی گیاهان و خاک این آب به سمت بالا هدایت می شود و آب مورد نیاز گیاهان تامین می شود.

 

آب بانک گلدان

 شما همچنین می توانید از خاک ژله ای با پوشال هم برای حفظ گل و گیاهان در طول سفر استفاده کنید که خیلی هم قیمت بالایی ندارند و نیاز خاک و گیاه را به خوبی برآورده می کنند. خاک های ژله ای بعد از این که خریده شدند باید داخل آب قرار گیرند تا به تا حدی که می‌توانند آب را به خود جذب کنند. سپس باید آنها را داخل خاک گلدان بگذارید و روی آن را با اسپری مرطوب می کنید.

بعد از اینکه این کار را انجام دادید پوشال های گیاهی چوبی را هم روی خاک بگذارید تا جریان هوا سطح خاک خیلی سریع خشک شود و با این روش می توانید به راحتی گیاهان خود را حفظ کنید.

دیگر روشی که می توانید از آن استفاده کنید این است که گلها و گیاهان خود را داخل محیط مرطوبی مثل حمام بگذارید و دریچه ها را ببندید و منافذ را بپوشانید تا فضا مرطوب بماند و گیاهان شما سالم بمانند.

 


mizkade   ,گیاهان ,آب ,استفاده ,طول ,گل ,    ,در طول ,می توانید ,گیاهان در ,طول سفرمنبع

کمد دیواری لباس ریلی اوج 2 متر،قیمت و مشخصات

کمد دیواری ریلی لباس اوج 1.5 متر،قیمت و مشخصات

کمد دیواری لباس ریلی المپیک،قیمت و مشخصات

کمد دیواری لباس ریلی آنا،قیمت و مشخصات

کمد دیواری لباس ریلی 3D، قیمت و مشخصات

کمد دیواری لباس رویا،قیمت و مشخصات

کمد دیواری لباس رز،قیمت و مشخصات

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
هر چی بخوای هست قلب شکسته باربری دانلود آهنگ ارزان سرا https://mostafaee.com/ انتهای کوچه ی بی انتها... تمپلیت های ناپ کامرس هزار خدمات shotormorq